Meb personel, SGK gün sayısı sorgulama, SGK Hizmet Dökümü

T.C. ile tarım sigortası prim borcu sorgulama

Ülkemizde tarımda çalışan bir çok kişi olduğunu düşünürsek, sosyal güvence kapsamı ve sağlık başta olmak üzere sosyal güvence kapsamında ki hizmetlerden yararlanabilmesi için sgk tarım sigortası yaptırması gelecekleri açısından önemlidir.

T.C. No İle Tarım Sigortası Prim Borç Sorgulama ve emekli olunca ne kadar maaş alacağınızı öğrenmek için e devlet üzerinden T.C. ile tarım sigortası sorgulama yapmanız gerekiyor. 6111 sayılı Kanunun 51’inci maddesiyle, 5510 sayılı Kanun maddesine tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanlar için sigortalı olma imkanı yeniden getirilmiştir. Bu uygulama SGK tarafından yeniden ele alınmıştır.

e-devlet üzerinden T.C. ile Tarım Sigortası Prim Borcu Sorgulama

T.C. ile tarım sigortası prim borcu sorgulama

T.C. ile tarım sigortası prim borcu sorgulama

Özellikle medyada torba yasa olarak bilinen 6111 sayılı kanun ile bu sigortalılardan, 2013 yılı için artık her ay 20 gün üzerinden prim alınacak ve sigortalılıkları ise her ay 30 gün olarak SGK’da gözükecek. Bu da sizin emekli maaşınıza yansıyacaktır.

Tarım sigortası olup emekli olmak için yapılacaklar: SGK Tarım Sigortası formu ek 5 doldurup önce muhtarlık, ardından ise ilçe tarım müdürlüğüne giderek onaylattınız. Evraklarınıza T.C. kimlik numaramın yazdığı kimliğimide ekleyip kuruma verin. Yapmanız gerekenler bu kadar.

Ödemelerinizi yapacağınız bankalar,

Tarım sigortası ödemelerinizi Halkbank, Zıraat Bankası ve Vakıf Bank üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ne kadar emekli maaşı alırım sorgulama

2925 sayılı Kanun kapsamında 1/10/2008 tarihinden önce Tarım SSK sigortalısı olarak tescil edilmiş olup bu sigortalılığı devam edenler ise eskiden olduğu gibi primlerini her ay 15 gün üzerinden ödemeye devam edilecek.

“TC No İle Tarım Sigortası Prim Borç Sorgulama” İçin turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile giriş yapıp “Tarım Sigortası Prim Borç Sorgulama” işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Sorgulama – SGK Hizmet Dökümü – SGK gün sorgulama

Etiketler: , , , , ,

T.C. ile tarım sigortası prim borcu sorgulama Hakkında Yapılan Yorumları

  1. aydın diyor ki:

    nekadar bagkur borcum var

  2. […] Tarımda çalışan vatandaşlarımızın e devlet üzerinden T.C. ile Tarım Sigortası Prim Borcu Sorgulama  yabilirler. […]

Yorum Yaz