Meb personel, SGK gün sayısı sorgulama, SGK Hizmet Dökümü

Ne kadar emekli maaşı alırım?

Kişinin yıllar boyunca ödediği pirimleri teker teker hesaplayıp emeklilikte ne kadar maaş alacağını öğrenemezsiniz. Bunun için oluşturulmuş SGK’nın internet üzerinden hizmet verdiği emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrendiğiniz sayfa aşağıdaki vereceğimiz linkten ulaşabilirsiniz.

Ne kadar emekli maaşı alırım sayfamızda detaylı bilgi sunulmuştur. Emekli maaşı hesaplama ve sorgulama ekranına sizden istenen bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. 4/A, 4/B, 4/C’lilerin ne kadar emekli maaşı alırım sorununuza kolayca çözüm üretebilirsiniz. Emekli olmanız halinde ne kadar maaş alacağınızı öğreneceksiniz.

İlk önce SGK pirim gün sayınızı sorgulamanız, daha sonra burdaki bilgiler emeklilik tarihinizi ve ne kadar maaş alacağınızı bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Sadece T.C. kimlik numaranız ile bu bilgilere sahip olabilirsiniz.

Ne  kadar emekli maaşı alırım diyorsanız TIKLAYINIZ

Ne kadar emekli maaşı alırım?

Ne kadar emekli maaşı alırım?

Emeklilikte ne kadar maaş alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, yukarıdaki linke tıkladığınızda size T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil nonuzu, baba adınızı, nufusunuzun bağlı olduğu ili ve doğum tarihini isteyecektir. Daha sonra karşınızdaki ekranda bazı bilgiler çıkacak. Bu ekranda ki bilgiler size ait ise hesapla butonuna basınız. Karşınıza emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı gösteren tutar çıkacaktır.

Unutmayınız ki SGK’nun bu uygulaması belge niteliği taşımaz. Resmi bir evrak olarak almak isterseniz bulunduğunuz ildeki SGK Müdürlüklerinden bunu temin edebilirsiniz.

T.C. kimlik bilgileriniz şifre yerine geçer kimse ile paylaşmayınız.

SGK sorgulaması yaparak pirim gün sayınızı hizmet dökümünüzü öğrenebilirsiniz. Bir çok alanda kullanabilirsiniz. SGK SORGULAMA

Ne zaman emekli olurum?

SGK pirimlerinizi öğrendikten sonra burdan çıkarabilirsiniz. Pirim gün sayınız, doğum tarihiz ve ilk sigorta başlangıcı bilgileriniz ile ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. Ne zaman emekli olurum sorgulama?

Malulen Emekli maaşı

Malulen emekli olmak isteyenlerin bazı kuralları bilmesi gerekiyor. İlk kez sigortalı olarak çalışacaklar malulük durumları bulunuyor ise malulen emekli maaşı alabilir mi? Eğer çalışan malulen emekli olamak istiyor ise hangi şartları yerine getirmesi gerekiyor…

Emzirme ödeneği

Çalışan kadınlarımızın ve çalışmayan ama SGK’lı olan eşlerinden dolayı emzirme ödeneği alabilirler. Emzirme ödeneği alabilmeleri için kadınların ve eşleri çalışmayan erkeklerin hangi durumda emzirme ödeneği alabilecekleri, ödenekten faydalanma şartları için EMZİRME ÖDENEĞİ sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

Türkiye cumhuriyete kanunlarını belirlediği ve tarif ettiği 65 yaş maaşı, yaşlanmaya bağlı olarak çalışma imkanı kalmayan ve bu kişilere bakacak kimsenin olmaması durumunda verilen aylığa 65 yaş maaşı denir.

Malul çocuğu olan anlere ise de 5510 sayılı kanun maddesi gereği malul çocuğu bulunan ve çılışan anneler, daha az pirim ödeyip daha erken yaşta emekli olacaklardır.

Etiketler: , , , , ,

Ne kadar emekli maaşı alırım? Hakkında Yapılan Yorumları

  1. […] zaman emekli olduğunuzu öğrendikten sonra EMEKLİLİKTE NE KADAR MAAŞ alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, T.C. kimlik bilgilerinize ve SSK sicil nonuz ile […]

  2. […] öğrenen çalışanlar aynı zamanda ne kadar maaş alacaklarını öğrenmek istiyorlarsa EMEKLİ MAAŞINI HESAPLAMA yaparak öğrenmek için burdaki linki ziyaret etmeleri […]

Yorum Yaz