Meb personel, SGK gün sayısı sorgulama, SGK Hizmet Dökümü

İcra Satış Sorgulama

Türkiye’nin her yerinden zaman ve mekandan bağımsız olarak teminat yatırma koşuluyla, icra ve iflas dairelerinin vazgeçilmez bir parçası olan cebri icra ile satışa sunulan mallar hakkında geniş bilgi edinebilir, satış işlemlerini internet üzerinden online katılabilirsiniz. Adalet Bakanlığı’na bağlı internet sitesinden araba, arsa, ev, ev eşyası, iş yeri, iş yeri malzemeleri vb. bir çok ürünü internet üzerinden teklif vererek satın albilirsiniz.

İcralık Mal İhalelerine Nasıl Katılır?

İcra Satış Sorgulama

İcra Satış Sorgulama

Adalet Bakanlığı’nın kurduğu bu sistem, satış ilanlarının satış gününe kadar elektronik ortamdan görülebilerek, icra ihalelerine daha fazla katılımcının iştirak etmesi ile satışa konu malların gerçek değerini bulması hedeflenir.

Kişilerin bulundukları mahal haricindeki satışları takip edebilmesi, bu satışlara bulunduğu yerden teminat yatırmak suretiyle teklif verebilmesi kısacası zamandan ve mekandan bağımsız icra ihalelerine e-devletle katılım hedeflenmektedir.

İcra daireleri ihalelerinin şeffaf bir ortamda yapılması sağlanarak yargıya olan güvenin daha da artmasını ve insanların yargı kanalıyla haklarına kavuşmasını pekiştirecektir.

Adalet Bakanlığı internet sitesi üzerinden İcra Satış Sorgulama yapabilirsiniz. Sadece araç sorgulamaları değil, ev ve arsalar olarak da sorgulama yapabilirsiniz.

İhaleye çıkartılan mallara teklif verebilmek için sisteme E-İmzalı ve imzasız giriş yapılması gerekir.

İmzasız girişte TC kimlik numarasını ve ekrandaki resim doğrulamayı yazarak, E imzalı girişte ise elektronik imza şifresi girilerek sisteme giriş yapılabilmektedir.

1-E Satış Ana Sayfa butonu, satışı yapılacak ürünlerin görüntülendiği ve teklif verme işleminin yapıldığı ekrandır .

2-Önceki verdiğiniz teklifler butonu, daha önce vermiş olduğunuz tekliflerin tamamının görüntülendiği ekrandır.

3-Detaylı arama butonu, ihale bilgilerine göre kriterinin detaylandırılarak arama yapıldığı ekrandır.

4-İzlemeye Aldığım Ürünler butonu ana sayfadan seçilip teklif verilmesi düşünülen ürünün her defasında ana sayfadan seçilmeden kısa yoldan ürüne ulaşılması sağlanmaktadır.

5-Yatırdığım teminatlar butonu ise daha önce teklif vermek için yatırılan teminatların görüntülendiği ve teminatların iade işleminin yapıldığı ekrandır.

E Satış Ana Sayfa ekranından teklif verilmesi düşünülen ürün seçilip detay bölümünden ürüne ilişkin genel bilgiler ve fotoğraflara ulaşılabilmektedir.

Aracınızın trafik cezalarını ve MTV borçlarını sorgulayarak bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu mala teklif verilebilmesi için öncelikle kişinin Vakıfbank ta hesabı bulunması ve internet bankacılığı şifre bilgilerinin bulunması gerekmektedir. Bu bilgileri mevcut olan kişi ilgili ekranda bankaya bağlanarak seçeceği hesabından elektronik ortamda teminatı yatırıp ilgili mala teklif verebilecektir.Ayrıca kişi mala ilişkin otomatik teklif tanımlayarak belirleyeceği miktara kadar sistem otomatikman başka teklifler olması halinde ilgilinin teklifini güncelleyecektir.

Diğer tüm e-devlet sorgulamaları için tıklayınız.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz