Meb personel, SGK gün sayısı sorgulama, SGK Hizmet Dökümü

Emekli maaşı hesaplama

Online işlemlerin artması ile birlikte daha hızlı bilgilere ulaşmak mümkün oluyor. Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama günümüzde öğrenmek sorun değil. İnternet ormından hızlı bir şekilde yapılabiliyor. 4C Kamu Çalışanları İkramiye ve Maaş sorgulama sistemi E-devlet uygulamalırı ile daha verimli bir halde uygulanıyor. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur gibi önceden ayrı ayrı olan kurumlar günümüzde SGK adında birleştiler.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinde  olan Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işlemlerini, yapabilmeniz için emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işlemleri için sizden derece, kademe, makam, tazminat oranları gibi bilgileri bilmeniz gerekecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz vermeniz şarttır.

Emekli sandığı emekli maaşı hesaplaması için yapılması gerekenler

  • Derece ve kademe bölümlerinin ilgili alanlara eksiksiz bir biçimde yazılması gereklidir.
  • Kişinin hizmet verdiği makama ait tazminat bilgi girişi yapılmalıdır.
  • Eğer ek gösterge varsa o da bu alanda yerini alır.
  • Hizmet ayı ve hizmet yılı alanları doğru bir şekilde girildikten sonra ne kadar süredir hizmet veriyorsanız o süreyi belirtirsiniz. Eğer 30 yıl ve daha fazla zamandır çalışıyorsanız bu alana 30 yıl yazmanız gereklidir.
  • Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplamasında aylık alınan tarihten itibaren girilmesinden sonra unvan ve ek tazminat oranları gerekli alana işleyiniz ve hesapla butonuna basınız.

4/C kamu çalışanları ikramiye ve maaş hesablama ekranı,

Emekli Maaşını buradan Hesaplayabilirsiniz…

Etiketler: , , , ,

Emekli maaşı hesaplama Hakkında Yapılan Yorumları

Yorum Yaz