Meb personel, SGK gün sayısı sorgulama, SGK Hizmet Dökümü

E-Devlet Askerlik Sorgulama

TSK’nın belirli aralıklar ile kolluk kuvvetlerine er, erbaş ve subay alımlarını ve alınacak olan kişilerin bilgilerini takip ettikleri, bilgi aldıkları sisteme e devlet askerlik sorgulama sistemi denir…

Günlük milyon aramaların olduğu bu devlet sistemi tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek niteliktedir. Aynı zamanda bu site engelli vatandaşlarımız düşünülerek yapılmıştır.

E-Devlet Askerlik Sorgulaması yapabilmek için, e-devlet şifrenizi almanız gerekiyor. Sitemizden bulunan E-Devlet Askerlik Sorgulama sını bulup sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni yıl ile birlikte devlet tarafından yeni bir uygulama hayatı geçirildi. Her Türk genci Artık 20 yaş değil 21 yaşında askere alınmaya başlayacaktır.

Bedelli askerlik bekleyenler!

Bedelli askerlik bekleyenler!

eDevlet Kapısı’nı kullanarak kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere ek olarak Adli Sicil Belgenizi eDevlet Kapısı’ndan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Sorgulama

edevlet ile askerlik sorgulaması, askerlik yeri öğrenme, askerlik yerini T.C. ile öğrenme, askerlik yerini sorgulama yapabilme, kısa dönem askerlerliğini tc ile sorgulayabilme, kısa dönem askerlik yeri öğrenebilirsiniz.

E devlet şifresi kullanarak askerlik celp yeri öğrenme sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Randevulu sistem ile (e devlet) askerlik işlemlerini yapmak

YURTDIŞINDA ÇALIŞIP DÖVİZ İLE ASKERLİK YAPMAK İSTEYENLER İÇİN

Yurtdışında çalışan ve belli bir süre kalan bir vatandaşımızın ne kadar döviz ödeyerek askerlik yapmak istiyorsa bunun ile ligili kanun maddesini okuyarak gerekli şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Örneğin: Bir iş sözleşmesine dayanarak, yabancı bandıralı gemilerde en az toplam 1095 gün süre ile fiilen “gemi adamı” olarak çalışmak gibi,

Yurtdışında çalışanlarının askerlik şartlarını öğrenmek için tıklayınız.

Eskiden erken terhis uygulaması doğuda yapan askerler için vardı. Ama daha sonra yeni uygulamaların hayata geçirilmesiyle birlikte erken terhis olayı kalktı. Artık bulunduğunuz bölüğün komutanı size mükafat vermesiyle erken terhis olabilir.

e devlet sorgulamalar için

Askerden muaf olabilmek için gerekli olan tek şart ise çürük raporu almıdır.

Eğitimlerini yapan ve tecilleri bulunan gençelerimiz ise 29 yaşından sonra asker gitmeleri gerekiyor.

Etiketler: , , , , , , , ,

E-Devlet Askerlik Sorgulama Hakkında Yapılan Yorumları

  1. […] Asker kaçağı sorgulama sistemi diye birşey yoktur. Böyle bir e-devlet sorgulaması bulunmamaktadır. […]

Yorum Yaz