Meb personel, SGK gün sayısı sorgulama, SGK Hizmet Dökümü

Bandrol sorgulama

Bandrol Fransızca’den gelmektedir ve yazalışı ‘banderole’dir. Bandrol, birkaç anlamda kullanılır.

1.Devletçe verginin kesildiğini gösteren etiket.

2.Paket veya şişelerin ağzına konulan şerit veya etiket.

3.Bayrak direğinin tepesine süs olarak konulan uzun, kumaş şerit. Daha çok vergilendirme işlemi ile ilgili olarak kullanılan bu söz için Kurulumuz, denetim pulu veya denetim bağı karşılıklarını önermiştir.

Bandrol sorgulama

Bandrol sorgulama

Eskiden günlerce beklemeleriniz bir e-devlet hizmeti olan Araç Bandrol Sorgulama (Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulaması) ile güvenli bir sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıdaki linten Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hizmetlerinden birisi olan (İnternet Vergi Dairesi sitesi) üzerinden bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda buradan da bandrolünüzü kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

Araç Bandrol Sorgulama yapmak için araçınızın plakasısını ve  T.C. kimlik numarası yada vergi numarası olması gerekiyor. Burdan plakanız ile sorgulama yaptıktan sonra kredi kartınızla ödeme gerçekleştirebilirisiniz.

Araç Bandrol Sorgulama

Bandrol sorgulaması yaparak yaynı zamanda bandrollerinizi de internet üzerinden güvenli bir biçimde ödeyebilirsiniz. Vatandaşlarının hayatlarını kolaşlaştırmayı hedefleyen devletimiz, bu konuda da vatandaşları için internet üzerinden kredi kartıyla ödeme imkanı sağlıyor. Araç (MTV) Bandrol ödeme (Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi) için tıklayınız.Kullanıcılar için hazırlanan web sitesi güvenilir bir alt yapıya sahiptir.

Aynı zamanda başka bir sorgulama yöntemi ise de (Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama, Araç Vergi Borç Sorgulama, Araç Borç Sorgulama-Araç Vergi Borcu Sorgulama-Taşıt Vergisi Sorgulama, Araç Bandrol Borcu Sorgulama) 118 70 ile artık telefondan da öğrenebilir ve ödeme yapmak için de yukarıdaki linke tıklamanız gerekmektedir.

MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) senede iki kere ocak ve haziran aylarında devlete ödenir. MTV’nin hesaplanması motorlu taşıtlanların vergilendirilmesi ile ilgili olan 197 sayılı kanun maddesinde belirtilen şekilde hesaplanır.

Trafik Ceza ve MTV Sorguluma ve Ödeme Web Sayfası için TIKLAYINIZ !

Otomobilinize ait olan tüm olan tüm borçları e devlet araç sorgulama üzerinden görebilirsiniz. (otomobilinizin marka, model, tescil birimi, cinsi, sahip belge tarihi, renk, çalıntı olup olmadığı, hak mahrumiyeti bulunup bulunmadığı gibi bir çok bilgiye erişebilirsiniz.) Plakanız üzerinden yapacağınız sorgulama sayesinde OGS, HGS, tescil birimi, renk, cinsi, çalıntı olup olmadığı, muayene gibi sorgulamaları da gerçekleştirebilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,

Bandrol sorgulama Hakkında Yapılan Yorumları

  1. Tacettin av diyor ki:

    34 yjk 61

  2. […] ARAÇ BANDROL SORGULAMA yaparak borcunuz olup olmadığını öğrenebilir ve kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Araç Bandrol Sorgulama için tıklayınız. […]

  3. mustafa diyor ki:

    Mtv borcu ogrenme

  4. mahsun diyor ki:

    34 GR 6293

Yorum Yaz